futballisztika

FUTBALLISZTIKA

A hazatérő tékozló fiúk

Bonucci és társai

2018. október 29. - futballisztika

Leonardo Bonucci tavaly nyáron 42 millió euró ellenében igazolt a Juventusból az AC Milanba. Sokak számára meglepő volt a világ egyik legjobb védőjének távozása, hiszen a Juventusszal sorozatban nyerte a bajnoki címeket (6), a BL-ben is kétszer döntős volt a csapattal, a Milan viszont mostanában nem…

Tovább

Nagy Gáspár: Nem is olyan régi idők focija Kormos Pistával

Irodalmi Péntek

A futballisztika oldal egy új sorozatot indított augusztusban a győri Műhely irodalmi folyóirattal karöltve, mely során minden hónap utolsó péntekét az irodalomnak szenteljük. Természetesen maradunk a futball körül, így felidézzük a Műhely folyóirat 2004-es legendás Foci-különszámát, mely…

Tovább

Vakfoci kezdőknek és látóknak

Interjú Szabó Istvánnal, aki sosem látta Messit és Cristiano Ronaldót játszani, mégis együtt szerepel velük az UEFA kampányfilmjében.

Saját bevallásuk szerint történetük legnagyobb sikerét érték el a LÁSS vakfocistái az elmúlt hétvégén, hiszen egy rangos nemzetközi tornán szerezték meg a 2. helyet Lipcsében. Pedig az előjelek nem voltak túl kedvezőek, hiszen csere nélkül utazott ki a gárda Németországba, ennek ellenére kiváló…

Tovább

Amikor nem esik messze a labda a fájától

Futballista apák futballista fiai

A szeptember 8-án lejátszott Spanyolország – Anglia Nemzetek Ligája találkozón lépett pályára először tétmeccsen a spanyol válogatottban Marcos Alonso. A Chelsea játékosa ezzel folytatta a családi hagyományt, hiszen nagyapja, Marcos Alonso Imaz is bemutatkozott a válogatottban, valamint édesapja,…

Tovább

„Vajon lehet-e forradalmat csinálni meccsnapon?”

A futball, mint a társadalmi jelenségek tükre /2.rész/

Franklin Foer szerint a labdarúgás „gyakran mélyebb érzéseket kelt, mint a vallás, és a hagyományok tárházaként legalább ugyanannyira része a közösségi létnek. Franco uralma alatt az Athletic Bilbao és a Real Sociedad klubjai voltak az egyedüli színterek, ahol a baszk emberek anélkül fejezhették ki…

Tovább

„Vajon lehet-e forradalmat csinálni meccsnapon?”

A futball, mint a társadalmi jelenségek tükre /1.rész/

A futball történelmének része, hogy – a játékon túl – már idejekorán a kulturális és a politikai élet változásainak tükre lett, köszönhetően egyre növekvő népszerűségének. Tömegeket tart lázban, s e tömegben a társadalom minden rétege képviselteti magát. A szakmunkás éppúgy szurkoló, mint a…

Tovább
süti beállítások módosítása